29/05/2022 |  20:46 ⇒ 20:49 | Autor: RTS

Nadal nakon preokreta srušio Ože-Alijasima; Slijedi četvrtfinale sa Đokovićem

Španski teniser Rafael Nadal savladao je sa 3:2 (3:6, 6:3, 6:2, 3:6, 6:3) u setovima Kanađanina Feliksa Ože-Alijasima i plasirao se u četvrtfinale Rolan Garosa.
Tenis  (ilustracija) -
Tenis (ilustracija)

Protivnik u narednom kolu biće mu srpski teniser Novak Đoković.

Fantastičan tenis i ogromna borba viđena je na meču petog i devetog tenisera svijeta.

Rafael Nadal opravdao je ulogu favorita i eliminisao mladog i ambicioznog rivala. Ože-Alijasim je odlično ušao u meč i osvojio prvi set sa 6:3.

Kanadski teniser prvi je stigao do brejka, koji je potom potvrdio i poveo sa 4:1.

Nadal je pokušao da se vrati, pošto je uzeo brejk u narednom gemu, ali je serija brejkova nastavljena i na Nadalov servis, pa je bez većih problema 21-godišnji Feliks osvojio prvi set nakon 53 minuta borbe.

Očekivalo se da Nadal odgovori u nastavku meča i upravo to se i desilo.

Španac nakon velike borbe osvaja naredna dva seta, prvi sa 6:3, drugi sa 6:2.

Djelovalo je da je momentu meča potpuno na strani iskusnog tenisera, ali je Ože-Alijasim u četvrti set ušao energičnije i odmah napravio brejk.

Većim dijelom meča, igralo se u naletima, a više takvih u četvrtom setu imao je mlađi teniser.

Iako je Nadal vratio brejk, odmah je u narednom gemu izgubio servis, što Ože-Alijasim koristi da povede sa 4:1, a potom osvoji set sa 6:3.

Peti, odlučujući set, izvukao je možda i najbolji tenis iz obojice igrača.

Publika u Parizu uživala je u svakom poenu, a nakon skoro četiri i po sata igre, Nadal je upisao pobjedu.

Bez brejka bilo je u prvih sedam gemova posljednjeg seta, da bi u odličnom trenutku Rafa oduzeo servis rivalu, a potom u narednom gemu priveo meč kraju.

Nadal se pobjedom plasirao u četvrtfinale, gdje će se sastati sa srpskim teniserom Novakom Đokovićem.