19/06/2022 |  16:25 ⇒ 16:25 | Autor: RTS

Krajinović bez trofeja u Kvinsu, Beretini odbranio titulu

Italijan Mateo Beretini savladao je Filipa Krajinović sa 2:0 po setovima 7:5, 6:4 u finalu turnira u Kvinsu.
Mateo Beretini (Foto: EPA/TOLGA AKMEN) -
Mateo Beretini (Foto: EPA/TOLGA AKMEN)

Filip Krajinović ni iz petog pokušaja nije uspeo da se domogne svoje prve ATP titule.

Bolji od njega bio je branilac titule Mateo Beretini. Krajinović je pružio snažan otpor, uspio je da parira protivniku.

Međutim, presudilo je veće iskustvo rivala, koji je uspio da odbrani titulu u Kvinsu.

Velika borba od samog starta meča. Sredinom prvog seta teniseri su razmijenili po jedan brejk, Italijan je prvi došao do prednosti, da bi srpski teniser odmah uzvratio.

Kada se očekivalo da set bude riješen u taj-brejku, Italijan ponovo oduzima servis srpskom teniseru, a potom na svoj stavlja tačku na set - 7:5.

Ravnopravna borba i u drugom setu. Teniseri su koristili svaku priliku da napadnu servis protivnika. Prvi je popustio Krajinović u petpom gemu kada mu Beretini oduzima servis.

Potom se Italijan skoncentrisao na svoj servis, odbio je sve napade srpskog asa i priveo set i meč kraju - 6:4.