27/06/2022 |  17:11 ⇒ 17:24 | Autor: B92

Đoković uz oscilacije započeo odbranu titule

Srpski teniser Novak Đoković pobjedom nad Sunvu Kvonom započeo je pohod na sedmu vimbldonsku titulu.
Novak Đoković (Foto: EPA-EFE/ANDY RAIN EDITORIAL USE ONLY) -
Novak Đoković (Foto: EPA-EFE/ANDY RAIN EDITORIAL USE ONLY)

Treći igrač svijeta je savladao 81. na ATP listi rezultatom 3-1 u setovima (6:3, 3:6, 6:3, 6:4), poslije dva časa i 27 minuta igre.

Đoković je Kvona pobijedio i u drugom međusobnom meču, nakon onog u Beogradu prošle godine, a u narednoj rundi igraće protiv boljeg iz duela Kokinakis – Majhšak.

Novak je do trijumfa došao uz dosta više muke nego što se očekivalo protiv igrača, koji nije poznat po naročito dobroj igri na travi.

Kvon je najviše problema srpskom asu pravio u drugom, koji je osvojio, te u prvom dijelu trećeg seta, kada je propustio šansu da dodatno zakomplikuje stvari.

Ipak, Đoković, iako vidno nezadovoljan zbog neočekivanih poteškoća, uspio je da ostane smiren, na vrijeme napravi brejk u trećem setu i izbjegne dodatne probleme. Četvrti je riješio relativno rutinski.