03/07/2022 |  20:49 ⇒ 20:57 | Autor: TANЈUG

Siner eliminisao Alkaraza

Italijanski teniser Јanik Siner napravio je iznenađenje i u četvrtom kolu Vimbldona pobijedio Karlosa Alkaraza.
Јanik Siner (Foto: EPA-EFE/ANDY RAIN EDITORIAL USE ONLY) -
Јanik Siner (Foto: EPA-EFE/ANDY RAIN EDITORIAL USE ONLY)

Siner je bio mnogo bolji u duelu mladih nada i savladao je Alkaraza rezultatom 6:1, 6:4, 6:7 (8:10), 6:3.

Trenutno 13. igrač na svijetu u sljedećem kolu čeka pobjednika meča Novak Đoković – Tim van Rajthoven.

Јanik je nastavio da podiže formu i poslije Stana Vavrinke i Mikaela Imera, eliminisao je jednog od najboljih igrača u 2022. godini.

Italijan je dominirao u prva dva seta, stavljao je rivala u neugodnu situaciju i otkrio mu sve slabosti. Alkaraz nije ni blizu ubojit kao na šljaci i betonu, što se vidjelo na semaforu.

Tek je u trećem setu uspio da dođe do šanse i to najviše jer se Siner pomalo stegao kada je imao šanse da riješi pitanje pobjednika.

Propustio je dvije meč lopte i Španac je izborio četvrti set, ali ispostaviće se, bilo je to sve od njega.

Momak iz San Kandida je posao završio za nešto više od tri i po sata i sada čeka pobjednika susreta Đoković – Van Rajthoven.

U drugom četvrtfinalu u gornjoj polovini žrijeba naći će se David Gofen i Kameron Nori.

Belgijanac, koji je tokom dana trenirao sa Đokovićem, u najdužem meču ovogodišnjeg Vimbldona pobijedio je Amerikanca Frensisa Tijafoa u pet setova.

Duel na terenu broj 2 trajao je više od četiri i po sata i pripao je Gofenu rezultatom 7:6 (7:3), 5:7, 5:7, 6:4, 7:5.

Nori je imao mnogo lakši posao, pošto je bio bolji od 30. nosioca Tomija Pola (takođe iz Sjedinjenih Američkih Država) sa 6:4, 7:5, 6:4.