07/08/2022 |  22:41 ⇒ 22:59 | Autor: RTRS

Mladi košarkaši Srbije osvojili bronzu

Јuniorska košarkaška reprezentacija Srbije osvojila je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu.
Košarka - Foto: RTRS
KošarkaFoto: RTRS

Nakon pobjede u grupi od 18 razlike, srpski košarkaši bili su ponovo bolji od Slovenije, ovog puta u borbi za bronzanu medalju.

U neizvjesnoj završnici Orlovi su uspjeli i slavili su sa 70:67.

Bolje su Slovenci otvorili meč, imali su prednost tokom većeg dijela prvog poluvremena, koja je iznosila i 10 poena, ali su se izabranici Vladimira Đokića uspjeli vratiti u meč, pa su na poluvrijeme otišli sa dva poena zaostatka 34:32.

Bolje je Srbija ušla u drugi dio meča. Stigla do prednosti od sedam poena u trećoj četvrtini, da bi dva i po minuta prije kraja meča imali i deset poena viška, ali su dozvolili Slovencima da naprave razliku od 9:0 i da priđu na svega pola koša prednosti.

Ipak su u dramatičnoj završnici uspjeli da dođu do pobjede od 70:67.

Najefikasniji u srpskoj ekipi bio je Đordje Ćurčić sa 21 postignutiim poenom. Pratili su ga Lazar Đoković i Ilija Milijašević sa 15 odnosno, 11 poena.

Kod Slovenije Alen Zulić ubacio je 18, a Domen Petrović 15.

Јuniorska košarkaška reprezentacija BiH Evrpsko prvenstvo B divizije završila je na šestom mjestu.

U posljednjem meču na šampionatu izgubili su od Portugalije 81:80.

U A diviziji titlu je osvojila Španija pobijedivši u finalu Tursku 68:61.