13/08/2022 |  19:21 ⇒ 20:13 | Autor: RTRS

Borac poražen od Slobode (VIDEO)

Fudbaleri Borca poraženi su danas u Banovićima od tuzlanske Slobode 2:0 u petom kolu M:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine.
Fudbal   (Ilustracija: RTRS) -
Fudbal (Ilustracija: RTRS)

Poslije dva uzastopna trijumfa fudbaleri Borca doživjeli su drugi poraz u sezoni. Slavila je Sloboda za svoj prvi tijumf u sezoni.

Borac je dobro počeo meč u Banovićima. Tatar je u četvrtoj minuti pogodio prečku, a u nastavku akcije Mrkaić nije uspio da savlada golmana Slobode. Tri minute kasnije peh za Banjalučane jer je Meleg morao da napusti teren.

Sloboda je prvi put priprijetila u 15. minuti. Vošnjak je pogodio stativu. Potom je ponovo na sceni Tatar koji ponovo pogađa prečku.

Kazna za promašaje Borca stigla je u finišu prvog poluvremena kada je pogodio Mehmedović. Isti igrač u centru pažnje je u 57.minuti kada je povisio na 2:0.

Uslijedili su silni napadi Borca. Tatar, Zakarić i Cvijanović nisu uspjeli da savladaju golmana Erića koji je uz dvostrukog strijelca Mehmedovića bio najznačajniji akter utakmice u Banovićima.

Borac nakon pet kola ima sedam bodova, dok Sloboda trenutno ima četiri boda.

U sljedećem kolu Banjalučani su 20. avgusta domaćini sarajevskom Željezničaru.