

20/09/2022 | 19:53 ⇒ 20:00 | Autor: TANЈUG
Vučić: Dobio sam još jednu notu o povlačenju priznanja nezavisnosti Kosova
Predsjednik Aleksandar Vučić rekao je večeras da ima dobru vijest za građane Srbije, jer je u Njujorku dobio još jednu notu o povačenju prizanja nezavisnosti Kosova.

Aleksandar Vučić (Foto: TANJUG/ STRAHINJA ACIMOVIC)
Vučić je dodao da se trudi da izbori racionalnu poziciju za Srbiju, i dodao je da već nekoliko mjeseci kruže informacije da će Priština ući u UN, ali da je ovih dana ponovo puštena ta priča.
- To je dodatni pritisak na Srbiju, da prihvatimo papir koji ja nisam uzeo. Јasno je da je neka druga strana pustila u javnost. Јa imam jednu veoma dobru vijest za građane Srbije. Na jednom od sastanaka koji nije snimljen ja sam dobio još jednu notu o povlačenju priznanja nezavisnosti tzv. Kosova. Radimo i ćutimo, ali kada krenu da traže članstva u neke nove institucije, tog trenutka će se iznenaditi brojem država koje to ne prihvataju - kazao je Vučić.
Dodao je i da Priština takve korake preduzima uz podršku onih koji su napravili Kosovo nezavisnim.