23/09/2022 |  14:06 | Autor: RTS

Žiru nadomak Anrijevog rekorda

Iskusni napadač Francuske Olivije Žiru je pored asistencije Mbapeu postigao i gol kojim je zapečatio pobjedu protiv Austrije. Tim pogotkom Žiru se približio Anriju koji nosi naslov najboljeg strijelca "trikolora" u istoriji te reprezentacije.
Olivije Žiru (Foto: EPA-EFE/CHRISTOPHE PETIT TESSON) -
Olivije Žiru (Foto: EPA-EFE/CHRISTOPHE PETIT TESSON)

Žiruov nastup protiv Austrije bio je 112. u dresu Francuske, a u 65. minutu je postigao drugi gol na meču.

Olivije Žiru je tim golom ubilježio 49 pogotka za francusku reprezentaciju i sada mu nedostaju još dva kako bi izjednačio rekord Tjerija Anrija, a tri gola da preuzme status najboljeg strijelca u istoriji reprezentativnog fudbala Francuske.

U prilog ovom podatku ide i to da je iskusni golgeter postao najstariji igrač koji je postigao gol za "trikolore", sa bezmalo 36 godina.

Fudbaleri Francuske pobijedili su reprezentaciju Austrije rezultatom 2:0 u grupi 1 A Lige nacija.

Prvi gol za trikolore postigao je Kilijan Mbape u 56. minutu, da bi deset minuta kasnije konačan rezultat utakmice postavio Olivije Žiru nakon dobrog centaršuta Antoana Grizmana.