01/10/2022 |  20:31 ⇒ 20:40 | Autor: RTS

Odbojkašice Srbije ubjedljive protiv SAD

Odbojkašice Srbije savladale su selekciju SAD 3:0 u Lođu, u meču posljednjeg kola u Grupi C na Svjetskom prvenstvu.
Odbojka - Foto: RTRS
OdbojkaFoto: RTRS

Izabranice selektora Danijelea Santarelija u drugu fazu takmičenja idu sa svih pet pobjeda.

Izuzetno ubjedljivim trijumfom protiv selekcije SAD, odbojkašice Srbije zabilježile su i petu pobjedu u Grupi C na Svjetskom prvenstvu - 3:0 (25:20, 25:23, 25:13).

Očekivao se uzbudljiv i izjednačen meč dvije vrhunske ekipe, ali je Srbija upisala ubdljiv trijumf protiv olimpijskih šampionki iz Tokija.

Tijana Bošković je bila nerješiva enigma za odbranu Amerikanki, meč je završila sa 25 osvojenih poena, dok je i ostatak ekipe pružio maksimum za važnan trijumf.

Amerikanke su u prva dva seta sticale početnu prednost, ali su izabranici Danijelea Santarelija do sredine setova dolazile do izjednačenja, a onda dodavale gas u finišu.

Prvi set osvojen je rezultatom 25:20, drugi 25:23, da bi u trećem Srbija apsolutno dominirala i ostavila protivnice na samo 13 osvojenih poena.

Srbija je ubjedljivom pobjedom osvojila prvo mjesto u Grupi C i sa svih pet pobjeda nastavlja odbranu titule od prije četiri godine.