03/10/2022 |  01:56 | Autor: RTS

Vlahović i Kostić vodili Јuventus do pobjede nad Bolonjom

Fudbaleri Јuventusa nadigrali su Bolonju sa 3:0 u utakmici 8. kola Serije A na svom terenu, a do pobjede su ih odličnim igrama predvodili srpski internacionalci Filip Kostić i Dušan Vlahović.
FK Јuventus - Foto: RTRS
FK ЈuventusFoto: RTRS

Juventus je odlično ušao u meč sa Bolonjom na svom terenu a odličnim igrama su ga predvodili srpski indernacionalci Filip Kostić i Dušan Vlahović.

Već u 24. minutu srpski duet izvodi sjajnu akciju iz koje Filip Kostić poslije dodavalja Vlahovića šalje loptu u mrežu Bolonje za 1:0 sa koliko se otišlo na poluvrijeme.

Bio je to gol prvenac Filipa Kostića u dresu novog kluba, u koji je ljetos stigao iz njemačkog Ajntrahta iz Frankfurta.

U drugom poluvremenu je nastavljeno sa dominacijom domaćeg tima, a u 59. minutu se i Dušan Vlagović upisuje u strijelce za 2:0 i praktično obezbjeđuje pobjedu za tim domaćina.

Konačan rezultat postavio je poljski internacionalac Arkadijuš Milik pogotkom u 62. minutu čime je Јuventus sa sedme pozicije na tabeli sačuvao šanse u borbi za poziciju na vrhu tabele.