19/11/2022 |  20:58 ⇒ 21:28 | Autor: RTRS

Premijer liga BiH: Dva remija i pobjeda Širokog Brijega

U M:tel Premijer ligi BiH ovog vikenda igraju se utakmice 19. kola, posljednjeg u ovoj kalendarskoj godini. Dobojska Sloga kao gost odigrala je neriješeno 2:2 protiv Veleža. Široki Brijeg savladao je Tuzla siti 1:0, dok su Željezničar i Posušje odigrali neriješeno 1:1.
Premijer liga BiH u fudbalu - Foto: RTRS
Premijer liga BiH u fudbaluFoto: RTRS

19. kolo Premijer lige otvorili su fudbaleri Veleža i Sloge iz Doboja. Utakmica u Gabeli završena je bez pobjednika, 2:2, a definitivno će se pamtiti po katastrofalnim uslovima.

Kiša je napravila ogromne probleme, igrati fudbal je bilo nemoguće i postavlja se pitanje zašto je utakmica uopšte odigrana. Velež je poveo u devetoj minuti preko Vehabovića, a izjednačio je Stevanović u 29. minuti.

Dobojlije su povele u 73. minuti preko Јašarevića, da bi konačnih 2:2 postavio Zajmović pet minuta prije kraja.

Fudbaleri Željezničara danas su doživjeli novi kiks na domaćem terenu. Bod sa Grbavice u ovom kolu odnijela je ekipa Posušja.

Armin Hodžić je pogodio za vođstvo domaćina u prvom poluvremenu, a konačnih 1:1 postavio je Toni Јović u 50. minuti.

Široki Brijeg je sa minimalnih 1:0 na Pecari savladao Tuzla siti. Gol odluke u 60. minuti postigao je Ilija Bagarić.

Ovom pobjedom Široki se bodovno izjednačio sa liderom Zrinjskim, s tim da su Mostarci odigrali dvije utakmice manje.