20/11/2022 |  10:01 | Autor: RTS

NBA: Dramatične pobjede Atlante i Indijane (VIDEO)

Košarkaši Atlante nadigrali su Toronto sa 124:122 na svom terenu poslije produžetka, a igrač odluke je bio Ej DŽej Grifin. Na svom terenu je slavila i Indijana protiv Orlanda sa 114:113 poslije preokreta u finišu utakmice.
NBA (Foto: EPA-EFE/ALI HAIDER, ilustracija) -
NBA (Foto: EPA-EFE/ALI HAIDER, ilustracija)

Iako u znatno izmijenjenom i oslabljenom sastavu Toronto je odlično počeo meč na gostovanju i držao prednost u prvom poluvremenu.

Domaćini u nastavku uspijevaju da načine preokret i dođu čak do prednosti od devet koševa na samo dva i po minuta prije kraja, pa se učinilo da su obezbijedili i pobjedu.

Ipak gosti uspijevaju da dođu do izjednačenja i izbore produžetak meča, ali je to bilo sve.

U nastavku je Ej DŽej Grifin sa osam poena obezbijedio je desetu pobjedu domaćinima.

Odlučujući pogodak je postigao na asistenciju Tre Јanga koji je bio i najefikasniji igrač meča sa 33 poena i 11 asistencija.

Na drugoj strani najefikasniji je bio Skot Barns sa 29 poenauz 11 skokova i devet asistencija.

Uzbudljiva završnica je viđena i u Indijani gdje je domaćin uz pola koša razlike savladao Orlando po sličnom scenariju.

Gosti su imali četiri poena prednosti do tri i po minuta prije kraja, ali su domaćini u samom finišu uspjeli da načine preokret i dođu do pobjede.

U pobjedničkom timu najefikasniji je bio Helibarton sa 22 postignuta poena, a najefikasniji igrač meča je bio Franc Vagner sa 29 koševa ali je u finišu promašio odlučujući šut.

Na gostujućim terenima sinoć su slavili timovi Minesote nad Filadelfijom sa 112:109 i Јuta nad Portlandom sa 118:113, a LA Klipersi su na svom terenu ubjedljivo nadigrali San Antonio sa 119:97.