20/11/2022 |  18:53 | Autor: RTRS

Borac poražen u Mostaru

Završen je jesenji dio šampionata BiH u fudbalu. U derbiju 19. kola jesenji šampion Zrinjski je u Mostaru sa 1:0 savladao Borac.
Fudbal   (Ilustracija: RTRS) -
Fudbal (Ilustracija: RTRS)

U prvom poluvremenu derbija nije bilo većih uzbuđenja, a na početku drugog se desilo sve značajno. U 51. minuti Mandić je srušio Kulašina kao posljednji igrač odbrane i dobio crveni karton, a samo četiri minute kasnije, uprkos igraču manje, Zrinjski je stigao do pobjede.

Јanković je centrirao iz slobodnjaka, a Barišić sjajno glavom pogodio za, ispostaviće se konačnih, 1:0.

Do kraja utakmice crveni karton je dobio i igrač na klupi Zrinjskog Bekić, a nakon njega i Borčev Spremo.

Utakmicu je obilježilo i veoma nekorektno ponašanje publike na stadionu Zrinjskog.

Leotar je na svom terenu savladao Sarajevo sa 2:0, osvojiši velika tri boda na kraju prvog dijela sezone.

Leotar je dominirao od početka do kraja utakmice, a nagrada u vidu golova došla je u drugom poluvremenu. Oba gola postigao je odlični Marko Pervan u 49. i 60. minuti.