21/11/2022 |  16:10 ⇒ 16:28 | Autor: RTRS

Engleska torpedovala Iran (FOTO/VIDEO)

Reprezentacija Engleske ubjedljivo je savladala selekciju Irana (6:2) u prvom meču grupe B na Mundijalu u Katar.
Engleska - Iran (Foto: EPA/Neil Hall) -
Engleska - Iran (Foto: EPA/Neil Hall)

Odlična predstava "Gordog albiona" koji je i protiv ovakvog protivnika pokazao da je u najužem krugu favorita za visok plasman.

Goleada je krenula u posljednjih 10 minuta prvog poluvremena. Prvo je pogodio Belingem (35), prednost je udvostrčio Saka (43), da bi na pauzu sa velikom prednosti Englezi otišli pogotkom Sterlinga (45+3).

Inače, prvo poluvrijeme je obilježio i desetominutni prekid zbog povrede golmana Irana Beiranvanda koji je zbog terške povrede morao van terena.

U nastavku Sakin u 62. minutu postiže svoj drugi pogotaak, a Engleski četvrti, a tri minuta kasnije Iran dolazi do pogotka preko Taremija, da bi Rašford (72) i Griliš u samom finišu ovjerili ubjedljivu pobjedu Engleza.

Taremi u sudijskoj nadoknadi iz penala postavlja konačan rezultat (6:2).

U drugom meču ove grupe večeras igraju SAD i Vels, dok grupu A u prvom kolu zatvaraju Holandija i Senegal.

Podsjećamo juče na otvaranju domaćin Katar poražen je od Ekvadora (0:2).