22/11/2022 |  15:59 ⇒ 19:18 | Autor: RTRS

Danska - Tunis: Prva utakmica bez golova (FOTO)

U prvoj utakmici grupe D na Mundijalu u Kataru, selekcije Danske i Tunisa odigrale su neriješeno (0:0) u meču u kojem su mreže mirovale.
Tunis Danska (Foto: EPA-EFE/Tolga Bozoglu) -
Tunis Danska (Foto: EPA-EFE/Tolga Bozoglu)

Bila je to prva utakmica na Svjetskom prvenstvu koja je završena bez pogodaka, ali uzbuđenja nije nedostajalo. Bolje prvo poluvrijeme Tunisa, dok je u drugom Danska dominirala, ali nije pronašla put do mreže golmana Dahmena.

Najbolju priliku preopustili su Danci u 70. minutu, kada je Kristijansen pogodio stativu, dok je u prvom poluvremen odlično na drugoj strani intervenisao Šmajhel.

U drugom meču ove grupe sastaj se aktuelni svjetski šampioni Francuzi i Australija, a taj meč na programu je od 20.00 časova.

Podsjećamo u prvom meču grupe C vidjeli smo veliko iznenađenje kada je poslije preokreta Saudijska Arabija savladala Argentinu (2:1), dok kasnije igraju Poljska u Meksiko.