24/11/2022 |  18:59 ⇒ 21:59 | Autor: RTRS

Portugal opravdao ulogu favorita; Srušena Gana (FOTO)

Fudbaleri Portugala savladali su Ganu rezultatom 3:2 (0:0) u drugom meču grupe H na Svjetskom prvenstvu u Kataru.
Portugal - Gana  (Foto:EPA-EFE/Rolex dela Pena) -
Portugal - Gana (Foto:EPA-EFE/Rolex dela Pena)

Portugalce je u vodstvo doveo Ronaldo u 65. minutu, pogotkom iz jedanaesterca, da bi Ajev u 73. minuti susreta poravnao na 1:1.

Nije drugo trebalo Portugalu da ponovo povede. Strijelac je bio Žoao Feliks u 78. minuti.

Portugal - Gana (Foto:EPA-EFE/Noushad Thekkayil)

Novu radost četi Fernanda Santosa donio je Leao dva minuta kasnije, a konačan rezultat na utakmici je postavio prvotimac Crvene zvezde, Bukari u 89. minuti, kada je na semaforu pisalo 3:2 u korist Portugala.

Portugalski reprezentativac Kristijano Ronaldo postao je prvi fudbaler koji se upisao u strijelce na svih pet nastupa na Svjetskim prvenstvima.

Kapitenu Portugala je ovo peti Mundijal, poslije nastupa na SP 2006, 2010, 2014. i 2018. godine.