latinica  ћирилица
25/11/2022 |  12:24 ⇒ 12:32 | Autor: TANЈUG

Zaplijenjeni kokain u Luci Bar bio namijenjen albanskom tržištu (VIDEO)

 Crnogorski i Albanski mediji različito izvještavaju o količini kokaina koji je zaplijenjen u zajedničkoj akciji crnogorske i albanske policije u saradnji sa američkom DEA.
Zaplijenjena pošiljka (Foto: Uprava policije Crne Gore) -
Zaplijenjena pošiljka (Foto: Uprava policije Crne Gore)

Kokain je otkriven u julu ove godine, ali su službe odlučile da je stave pod nadzor i sačekaju da se pojavi poručilac, što se dogodilo juče, nakon čega su u Albaniji uslijedili pretresi i hapšenja.

Kokain otkriven u Luci Bar bio je sakriven u vrećama sa vještačkim đubrivom, a prema pisanju albanskog portala "Ora News" zeplijenjena količina je 400 kilograma, dok portal RTCG, pozivajući se na svoja saznanja, piše da je riječ o pola tone kokaina.

Prema pisanju albanskih medija laboratorije za preradu kokaina otkrivene su u gradovima Frakul i Fratar okruga Fjer, a do sada je uhapšeno 15 osoba.

Navode da je droga stigla iz Kolumbije u barsku luku, sa krajnjom destinacijom u Frataru, prenio je portal podgoričkog Dana.