26/11/2022 |  07:17 ⇒ 09:15 | Autor: RTRS

Oklahoma nadigrala Čikago - Pokuševski odličan, Denver slavio u Los Anđelesu, Јokić solidan (VIDEO)

Košarkaši Oklahome su na svom terenu posle nadoknade vremena uspjeli da savladaju ekipu Čikaga sa 123:119. Јedan od najzaslužnijih za pobjedu domaćina bio je Aleksej Pokuševski.
Nikola Јokić (Foto: EPA-EFE/D. ROSS CAMERON, ilustracija) -
Nikola Јokić (Foto: EPA-EFE/D. ROSS CAMERON, ilustracija)

Obje ekipe su u toku meča imale veliki broj uspona i padova u igri, iako su timovi tokom četvrtina dolazili i do dvocifrenih prednosti nisu uspjeli da ih zadrže, pa je na svakoj pauzi rezultat bio u egalu.

Čikago je odlično ušao u meč, poenima iz tranzicije prije svega brzo su stigli do 12 poena prednosti na polovini prve dionice. Međutim nakon tajmauta domaćih, Oklahoma je pred svojom raspoloženom publikom uspjela da anulira tu prednost do kraja četvrtine.

Do kraja poluvremena, obje ekipe su preokretale vođstvo u svoju prednost nekoliko puta ali nijedna nije uspjela rezultatski da se odvoji.

Period drugog poluvremena pripao je Oklahomi. Ekipa Majka Dejnolta vodila je većim djelom posljednje dvije četvrtine, njihova prednost je varirala između pet i deset poena konstantno.

Da se Čikago neće predati mladoj ekipi Tandera bilo je jasno na pola posljednje dionice, kada je Demar Derozen preuzeo "dirigentsku palicu" i vodio napade svoje ekipe.

U produžetku u koji je ušao meč, Oklahoma je bila odlučniji rival ali imala i više sportske sreće koja joj je donijela pobjedu.

Gildžo-Aleksander nastavlja da briljira, ubacio je 30 poena, Bezli je dodao 17, a Aleksej Pokuševski 15 uz šest skokova.

U Čikagu, Demar Derozen postigao je 30 poena, dok je Lavin dodao 27.

Denver je kao gost savladao Los Anđeles Kliperse (104:114). Јokić je bio solidan, imao je dabl-dabl učinak. Meč je završio sa 19 poena, 13 skokova i šest asistencija. Prvo ime bio je Aron Gordon sa 29 poena. Denver je ovim trijumfom zacementirao drugu poziciju sa 12 pobjeda i sedam poraza.