26/11/2022 |  16:09 ⇒ 16:10 | Autor: sputniknews.com

Poljska savladala Saudijsku Arabiju

Fudbaleri Poljske savladali su sa 2:0 ekipu Saudijske Arabije u drugom kolu Grupe C Svjetskog prvenstva, a ostaće upamćeno da je najbolji igrač srednjeevropskog tima Robert Levandovski postigao prvi gol na Mundijalima poslije 442 odigrana minuta.
Saudijska Arabija - Poljska (Foto: EPA-EFE/Mohamed Messara) -
Saudijska Arabija - Poljska (Foto: EPA-EFE/Mohamed Messara)

Poljska je uspjela da ostvari prvu pobjedu u Kataru poslije startnog remija sa Meksikom i preuzela je lidersko mjesto na tabeli.

Nije djelovalo da će Poljska imati lak posao, čak 16 udaraca na gol su uputili fudbaleri Arabije, a čak su promašili i penal.

Pogodili su prečku, stativu, u 45. minutu je golman Vojčeh Šćešni odbranio jedanaesterac El Basariju, potom je spasio svoju mrežu i iz odbitka.

Prethodno je prednost Poljskoj donio Pjotr Zeljinski golom u 39. minutu na asistenciju Levandovskog.