27/11/2022 |  18:59 ⇒ 19:10 | Autor: sputniknews.com

Ubjedljiva pobjeda Hrvatske nad Kanadom

Јedan od interesantnijih mečeva u dosadašnjem dijelu Mundijala odigrali su Hrvatska i Kanada. Na kraju su Hrvati stigli do pobjede od 4:1 (2:1) i to poslije preokreta. Ubjedljiva predstava, nema šta.
Kanada - Hrvatska (Foto: EPA-EFE/Neil Hall) -
Kanada - Hrvatska (Foto: EPA-EFE/Neil Hall)

Bio je ovo poseban meč za Milana Borjana, momka rođenog u Kninu, a koji nastupa za Kanadu. Branio je odlično, ali nije imao rješenje za Andreja Kramarića koji je postigao dva gola.

Kanada je povela poslije samo 68 sekundi meča, djelovala bolje na startu, ali je u finišu poluvremena Hrvatska za samo osam minuta preokrenula.

Dejvis je doveo Kanađane u prednost već u 2. minutu i djelovalo je da će se Hrvati teško oporaviti od tog udarca.

Ali, nastavili su da igraju u svom ritmu i prvo izjednačili preko Kramarića, a onda i preokrenuli golom Livaje pred odlazak na odmor na poluvremenu.

Osorio je u nastavku imao sjajan pokušaj, pa je potom Borjan skinuo gotovo siguran gol Kramarića. Zatim je i Livaković odbranio udarac Dejvida.

Na kraju je Kramarić stavio tačku na meč, a pridružio mu se Majer u 94. minutu.