28/11/2022 |  11:06 ⇒ 13:01 | Autor: RTRS

Posljednjih 45 minuta-Kamerun izjednačio protiv Srbije (FOTO)

Fudbaleri Srbije i Kameruna igraju meč drugog kola grupe G na šampionatu svijeta u Kataru. U toku je drugo poluvrijeme, rezultat je neriješen 3:3.
Srbija - Kamerun  (Foto: EPA-EFE/Neil Hall) -
Srbija - Kamerun (Foto: EPA-EFE/Neil Hall)

Kamerun je prvi poveo preko Kasteljeta u 29. minuti, izjednačio je Pavlović u 45. minuti, a vodstvo za "Orlove" i veliku radost naciji donio je Sergej Milinković Savić fenomenalnim pogotkom u 46. minuti.

Novi razlog za slavlje navijačima Srbije dao je Aleksandar Mitrović pogotkom za 3:1 na asistenciju Andrije Živkovića u 53. minuti.

U 64. minuti Abubakar smanjuje na 3:2, a onda veliki šok za izabranike Dragana Stojkovića Piksija, gol Kameruna za izjednačenje 3:3, u 66. minuti pogodio je Moting.

Navijači Srbije (Foto: EPA-EFE/Rolex dela Pena)

Reprezentacija Srbije je do sada odigrala samo jedan meč sa selekcijom Kameruna, i to u Beogradu u okviru priprema za SP 2010. godine.

Utakmicu sudi Mohamed Abdula Hasan Mohamed iz Ujedinjenih Arapskih Emirata, njegovi pomoćnici su Mohamed Al Hamadi i Hasan Al Mahari, dok je četvrti sudija Ma Ning iz Kine.

Srbija je u prvom kolu poražena od Brazila 2:0, dok je Kamerun izgubio od Švajcarske 1:0.