28/11/2022 |  13:01 ⇒ 15:24 | Autor: RTRS

Srbiji samo bod protiv Kameruna (FOTO)

Fudbaleri Srbije odigrali su neriješeno 3:3 protiv selekcije Kameruna u okviru drugog kola grupe G na šampionatu svijeta u Kataru.
Srbija - Kamerun  (Foto:EPA-EFE/Rolex dela Pena) -
Srbija - Kamerun (Foto:EPA-EFE/Rolex dela Pena)

Kamerun je prvi poveo preko Kasteljeta u 29. minuti, izjednačio je Pavlović u 45. minuti, a vodstvo za "Orlove" i veliku radost naciji donio je Sergej Milinković Savić fenomenalnim pogotkom u 46. minuti.

Novi razlog za slavlje navijačima Srbije dao je Aleksandar Mitrović pogotkom za 3:1 na asistenciju Andrije Živkovića u 53. minuti.

Srbija - Kamerun (Foto: EPA-EFE/Neil Hall)

U 64. minuti Abubakar smanjuje na 3:2, a onda veliki šok za izabranike Dragana Stojkovića Piksija, gol Kameruna za izjednačenje 3:3, u 66. minuti pogodio je Moting.

Imala je Srbija do kraja susreta nekoliko prilika da povede i riješi meč u svoju korist, prije svega preko Mitrovića i Kostića ali do realizacije nije došlo.

U istoj grupi, danas od 17 časova sastaju se Brazil i Švajcarska.

Posljednji meč u grupnoj fazi prvenstva, Srbija će odigrati protiv Švajcarske, 2. decembra od 20 časova.