29/11/2022 |  17:59 ⇒ 18:10 | Autor: RTRS

Senegal bolji od Ekvadora za osminu finala Mundijala (FOTO)

Fudbalska reprezentacija Senegala savladala je Ekvador sa 2:1 (1:0) u posljednjem kolu grupe A na šampionatu svijeta u Kataru.
Ekvador-Senegal (Foto: EPA-EFE/Abir Sultan) -
Ekvador-Senegal (Foto: EPA-EFE/Abir Sultan)

Poveo je Senegal pogotkom Sara iz jedanaesterca u 44. minuti, na 1:1 je izjednačio Sisedo u 68. minuti, da bi konačan rezultat od 2:1 za Senegalce postavio Kulibali efektnim pogotkom u 70. minuti susreta.

U drugom meču iste grupe, Holandija je bila uspješnija od Katara sa 2:0.

Katar kao domaćin Svjetskog prvenstva u fudbalu nije osvojio niti bod na ovogodišnjem šampionatu.

Iz grupe A u osminu finala Svjetskog prvenstva idu Holandija sa sedam bodova i Senegal, koji je upisao bod manje.

Svjetsko prvenstvo u Kataru igra se od 20. novembra do 18. decembra, a titulu brani selekcija Francuske, koja je u finalu Mundijala u Rusiji prije četiri godine bila uspješnija od Hrvatske sa 4:2.