29/11/2022 |  18:25 ⇒ 18:29 | Autor: RTRS

Holandija savladala Katar (FOTO)

Selekcija Holandije plasirala se u osminu finala Svjetskog prvenstva u Kataru, savladavši domaćina Katar sa 2:0 (1:0).
Holandija-Katar (Foto: EPA-EFE/Noushad Thekkayil) -
Holandija-Katar (Foto: EPA-EFE/Noushad Thekkayil)

Golove za Holandiju postigli su Gakpo u 26. minutu i De Јong u 50. minutu meča.

Od prvog minuta "Lale" su imale veći posjed lopte iz kojeg su diktirali tempo igre.

Uslijedili su napadi Holandije, od toga dvije šanse Depaja koje on nije iskoristio.

Katar je svoje šanse tražio iz polukontri i kontri.

Holandija-Katar (Foto: EPA-EFE/Tolga Bozoglu)

U 26. minutu Gakpo je primio loptu na 20 metara od gola i povukao je naprijed. Nanizao je četiri igrača, pored njih šutirao sa 14 metara i postigao gol za Holanđane.

U 50. minutu Frenki de Јong se našao na pravom mЈestu u pravom trenutku, pošto je na njega naletjela odbijena lopta u šesnaestercu, tako da mu nije bilo teško da je plasira u mrežu za 2:0.

U preostalim mečevima desetog dana šampionata u Kataru, od 20 časova igraju Iran i SAD te Engleska i Vels, takođe u istom terminu.

Podsjećamo, fudbaleri Srbije 2. decembra od 20 časova protiv Švajcarske imaju priliku da pobjedom osiguraju plasman u osminu finala šampionata u Kataru.