30/11/2022 |  17:39 | Autor: RTRS

Košarkaši Borca nadigrali Slaviju

Košarkaši Borca u četvrtom kolu Lige BiH došli su do četvrte pobjede. Na domaćem terenu bili su bolji od Slavije sa 89:68.
Borac - Slavija - Foto: RTRS
Borac - SlavijaFoto: RTRS

Pred ovaj susret obje ekipe su imale po tri pobjede. U nastavku gosti su parirali domaćinu, koji je na poluvrijeme otišao sa prednošću 48:41.

Onda za tri minute igre u trećoj četvrini meč je odlučen. Borac je zaigrao snažno u obrani, došli su do lakih poena i otišli na nedostižnih 68:50.

Veliki hendikep zadesio je Slaviju na početku meča kada se povrijedio jedan od najboljih igrača Srđan Kočić.

U pobjedničkom timu Aleksandar Langović je dao 22 poena i imao 11 skokova, Teodor Simić je dao 18, Amsal Delalić 14,Stefan Lakić 11, a dvocifren je još bio Vuk Bošković sa deset poena.

U poraženom timu Ajdin Penava ostvario je 13, Antonio Foreman 11 te Darko Damjanović deset poena.