30/11/2022 |  17:59 ⇒ 19:44 | Autor: RTRS

Francuska i Australija među 16 najboljih na Mundijalu u Kataru (FOTO)

Fudbalske reprezentacije Francuske i Australije iz grupe D plasirale su se u osminu finala Svjetskog prvenstva u Kataru.
Tunis-Francuska (Foto: EPA-EFE/Mohamed Messara) -
Tunis-Francuska (Foto: EPA-EFE/Mohamed Messara)

"Trikolori" su u posljednjem kolu poraženi od Tunisa sa 1:0 ali su se među 16 najboljih timova plasirali kao prvoplasirani u grupi, sa šest bodova.

Pobjedonosni gol za Tunižane postigao je Hazri u 58. minuti susreta.

U osmom minutu sudijske nadoknade drugog poluvremena Grizman je donio izjednačenje Francuskoj ali je gol odlukom VAR tehnologije poništen.

Australija-Danska (Foto: EPA-EFE/Rolex dela Pena)

Fudbaleri Australije u direktnom okršaju za drugu poziciju u grupi savladali su Dansku minimalnim rezultatom 1:0.

Gol za "Kengure" djelo je Lekija u 60. minuti meča.

Od 20 časova na programu su posljednji mečevi grupe C, a sastaju se Poljska i Argentina, te Saudijska Arabija i Meksiko.

Svjetsko prvenstvo u Kataru igra se od 20. novembra do 18. decembra, a titulu brani selekcija Francuske, koja je u finalu Mundijala u Rusiji prije četiri godine bila uspješnija od Hrvatske sa 4:2.