01/12/2022 |  17:58 ⇒ 18:16 | Autor: RTRS

Maroko i Hrvatska u osmini finala Mundijala u Kataru (FOTO)

Fudbalske reprezentacije Hrvatske i Maroka novi su učesnici osmine finala Svjetskog prvenstva u Kataru.
Hrvatska-Belgija (Foto: EPA-EFE/Rungroj Yongrit) -
Hrvatska-Belgija (Foto: EPA-EFE/Rungroj Yongrit)

Hrvatska je u posljednjem kolu grupe F remizirala sa Belgijom bez golova 0:0.

Belgijancima je bila potrebna pobjeda za prolazak među 16 najboljih na svijetu.

Kanada-Maroko (Foto: EPA-EFE/Mohamed Messara)

Fudbaleri Maroka savladali su Kanadu sa 2:1.

Strijelci za Marokance bili su Zijah u 4, te En Nesiri u 23. minutu susreta, a jedini pogodak za Kanadu je autogol Aguera u 41. minutu susreta.

Hrvatska-Belgija (Foto: EPA-EFE/Tolga Bozoglu)

Večeras od 20 časova na programu su mečevi trećeg kola u grupi E, a sastaju se Јapan i Španija, te Kostarika i Njemačka.

Nakon ovih utakmica biće poznati rivali Hrvatskoj i Maroku u osmini finala Svjetskog prvenstva.

Podsjećamo, reprezentacija Srbije sutra od 20 časova igra odlučujući meč za plasman u nokaut fazu šampionata svijeta u Kataru.

Rival "Orlova" je selekcija Švajcarske, a izabranicima selektora Dragana Stojkovića Piksija potrebna je pobjeda bilo kojim rezultatom za plasman dalje.

Svjetsko prvenstvo u Kataru igra se od 20. novembra do 18. decembra, a titulu brani selekcija Francuske, koja je u finalu Mundijala u Rusiji prije četiri godine bila uspješnija od Hrvatske sa 4:2.