01/12/2022 |  21:56 ⇒ 02/12/2022 | 07:39 | Autor: RTRS

Mundijal u Kataru: Јapan i Španija među 16 najboljih timova na planeti (FOTO)

Fudbaleri Јapana i Španije plasirali su se u osminu finala šampionata svijeta u Kataru.
Јapan-Španija (Foto: EPA-EFE/Neil Hall) -
Јapan-Španija (Foto: EPA-EFE/Neil Hall)

Јapan je u duelu za prvo mjeso u grupi E savladao Španiju sa 2:1 (0:1), dok je Njemačka pobijedila Kostariku rezultatom 4:2 (1:0).

U osmini finala Svjetskog prvenstva Јapan će odmjeriti snage sa Hrvatskom (5. decembra), dok će protivnik Španije biti selekcija Maroka (6. decembra).

Španija je povela golom Morate u 11. minutu. Selekcija Јapana je u drugom poluvremenu za tri minuta stigla do preokreta.

Prvo je Doan u 48. minutu izjednačio na 1:1, a onda je Tanaka tri minuta kasnije donio prednost Јapanu od 2:1, i, kasnije će se ispostaviti konačnog rezultata.

Njemačka je povela golom Gnabrija u 10. minutu, a isti igrač je u 39. minutu propustio veliku priliku da udvostruči vođstvo svog tima.

Kostarika je u samom finišu imala šansu za izjednačenje, ali je Nojer bio siguran.

Kostarikanci su ipak stigli do izjednačenja golom Teheda u 55. minutu.

Vargas je u 70. minutu donio prednost Kostariki 2:1, a samo tri minuta kasnije Haverc je izjednačio na 2:2.

Njemačka je propustila veliki broj prilika u drugom poluvremenu, a Haverc se ponovo upisao u strijelce u 85. minutu.

"Panceri" su na kraju pobijedili sa 4:2, a konačan rezultat je postavio Filkrug u 91. minutu.

Kostarika-Njemačka (Foto: EPA-EFE/Georgi Licovski)

Podsjećamo, reprezentacija Srbije sutra od 20 časova igra odlučujući meč za plasman u nokaut fazu šampionata svijeta u Kataru.

Rival "Orlova" je selekcija Švajcarske, a izabranicima selektora Dragana Stojkovića Piksija potrebna je pobjeda bilo kojim rezultatom za plasman dalje.

Svjetsko prvenstvo u Kataru igra se od 20. novembra do 18. decembra, a titulu brani selekcija Francuske, koja je u finalu Mundijala u Rusiji prije četiri godine bila uspješnija od Hrvatske sa 4:2.