02/12/2022 |  19:58 ⇒ 22:02 | Autor: RTRS

Švajcarska drugi put vodi u meču odluke sa Srbijom (FOTO)

Fudbaleri Srbije igraju sa Švajcarskom na "974 stadionu" u Dohi meč koji odlučuje koja ekipa će proći u nokaut fazu Svjetskog prvenstva u Kataru. Trenutni rezultat je 3:2 za Švajcarsku.
Srbija-Švajcarska (Foto: EPA-EFE/Georgi Licovski) -
Srbija-Švajcarska (Foto: EPA-EFE/Georgi Licovski)

U 20. minutu veliki šok za Srbiju. Đerdan Šaćiri kažnjava promašaje Srbije i "sajdžije" dolaze do vođstva.

Šest minuta kasnije sjajan pogodak najboljeg strijelca reprezentacije Srbije u istoriji, Aleksandra Mitrovića glavom i "Orlovi" se vraćaju u igru.

Radost za navijače Srbije u 35. minuti. Prvi gol na Svjetskim prvenstvima za Dušana Vlahovića.

Ponovo je Dušan Tadić bio u ulozi asistentva. Doturio je loptu do centarfora "Orlova", a ovaj šutem u dalji ugao preokreće rezultat u potpunosti za Srbiju.

Švajcarska izjednačuje na 2:2 u 44. minutu. Strijelac je Bril Embolo na asistenciju Vidmera.

Srbija ponovo gubi od 48. minuta susreta. Frojler pogađa za vođstvo Švajcaraca, po drugi put na utakmici. Švajcarska tri-Srbija dva.

Izabranicima Dragana Stojkovića Piksija potrebna je pobjeda bilo kojim rezultatom, uz uslov da Brazil ne izgubi od Kameruna, kako bi "Orlovi" ostvarili plasman među 16 najboljih timova na planeti.

Srbija - Švajcarska (Foto: EPA-EFE/Georgi Licovski)

U slučaju da Kamerunci iznenade i savladaju "Karioke", Srbiji će biti potrebna pobjeda nad "sajdžijama" od minimum dva gola razlike.

Ovo je repriza utakmice iz Rusije prije četiri godine kada su Švajcarci golovima Šaćirija i DŽake eliminisali "Orlove" u grupnoj fazi.

Glavni sudija utakmice je Argentinac Fernando Rapaljini.

Srbija - Švajcarska (Foto: EPA-EFE/Ronald Wittek)

U pitanju je 44-godišnji arbitar, koji je počeo da sudi u tamošnjoj ligi 2011. godine.

Od 2014. godine je na listi FIFA sudija.

Rapaljiniju pomažu Huan Pablo Belati i Dijego Bonfega, a četvrti sudija je Kanađanin Kevin Ortega.

U VAR sobi se nalazi Argentinac Mauro Viljano, pomaže mu Čileanac Hulio Baskuan, dok će za ofsajde u video-sobi biti zadužena dvojica Urugvajaca, Nikolas Teran i Leodan Gonzalez.

SREĆNO "ORLOVI"!

Drugi meč u grupi G igraju Kamerun i Brazil.

Ranije danas, Јužna Koreja i Portugal plasirali su se u osminu finala svjetskog šampionata u Kataru.