09/12/2022 |  08:20 | Autor: RTS

Denver nošen Јokićem u dramatičnoj završnici savladao Portland (VIDEO)

Košarkaši Denvera savaldali su Portland na gostovanju 120:121. Јedna asistencija nedostajala je najboljem košarkašu NBA lige Nikoli Јokiću da ubilježi novi tripl-dabl učinak.
Nikola Јokić (Foto: EPA-EFE/JIM LO SCALZO) -
Nikola Јokić (Foto: EPA-EFE/JIM LO SCALZO)

Denver je ovim trijumfom upisao 15. pobjedu u sezoni, dok Portland ima skor od 12 poraza uz jedan trijumf više.

Domaći košarkaši su bolje otvorili meč i u prvoj četvrtini su konstrantno imali dva i više poena prednosti, da bi prvu dionicu završili sa šest poena viška u odnosu na Denver 36:30.

Druga četvrtina rezultatski je nagovještavala neizvjestan i uzbudljiv meč i pripala je gostima 28:33, međutim domaći košarkaši su imali zalihu iz prethodnog dijela igre, te su u rezultatskoj klackalica do kraja završili jednim poenom prednosti, 64:63.

Treću četvrtinu bolje su odigrali igrači domaćeg tima gdje je najveća prednost bila 10 poena, 98:88.

Velika borba je viđena u posljednjoj četvrtini, a junak u pobjedi Denvera bio je najbolji igrač NBA lige Nikola Јokić koji je ubilježio novi dabl-dabl učinak i sa samo jednom asistencijom manjka za tripl-dabl.

Tri poena u posljednjim sekundama utakmice postigao je DŽamal Mari koji je riješio pitanje pobjednika.

Naime Јokić je meč završio sa 33 poena, 10 skokova i devet asistencija za nešto manje od 35 minuta na parketu.

Pomenuti Mari na kraju je imao 21 poen, pet skokova i osam asistencija, a na parketu je proveo minut više od srpskog košarkaša.

Kod Portlanda Lilard je upisao impresivnih 40 poena, dok je Nurkić meč završio sa 21. poenom.

U narednom kolu Denver dočekuje Јutu, a Portland igra sa Minesotom.