09/12/2022 |  18:44 ⇒ 22:58 | Autor: RTRS

Hrvatska senzacionalno u polufinalu Mundijala! (FOTO)

Fudbalska reprezentacija Hrvatske prvi je polufinalista šampionata svijeta u Kataru.
Hrvatska-Brazil (Foto: EPA-EFE/Neil Hall) -
Hrvatska-Brazil (Foto: EPA-EFE/Neil Hall)

"Vatreni" su bili uspješniji od selekcije Brazila, nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca.

Rezultat u regularnom dijelu meča bio je neriješen, bez pogodaka.

Nakon male pauze poslije više od 90 minuta utakmice, gledali smo produžetke.

Hrvatska-Brazil (Foto: EPA-EFE/Georgi Licovski)

Strijalac vodećeg pogotka za Brazilce bio je prvotimac PSŽ-a, Nejmar, koji je bio precizan na sjajnu asistenciju Pakete, u 106. minutu utakmice.

U 117. minutu veliki šok za Brazil-asistenciju Oršića sjajno koristi Bruno Petković i donosi izjednačenje "Vatrenima".

Nakon dva produžetka, uslijedilo je izvođenje jedanaesteraca.

Vlašić je pogodio u prvoj seriji za Hrvatsku, a Livaković je odbranio penal Rodrigu.

Majer je potom povisio na 2:0, a Kazemiro je snažnim udarcem smanjio na 2:1.

U trećoj seriji Modrić je sigurno realizovao penal, ali je i Pedro bio siguran za 3:2.

Oršić je potom povisio na 4:2, a Markinjos pogodio stativu i Hrvatska je prošla među četiri najbolje reprezentacije na planeti.

Drugi polufinalista i rival Hrvatske biće poznat večeras, nakon što završi meč između Argentine i Holandije, koji je na programu od 20 časova.

Svjetsko prvenstvo u Kataru igra se od 20. novembra do 18. decembra, a titulu brani selekcija Francuske, koja je u finalu Mundijala u Rusiji prije četiri godine bila uspješnija od Hrvatske sa 4:2.