09/12/2022 |  21:47 | Autor: RTRS

Igokea poražena od Zadra

Košarkaši Igokee zabilježili su peti poraz u ABA ligi ove sezone. Zadar je slavio u Laktašima, 84:81, u utakmici 10. kola.
ABA liga - Foto: RTRS
ABA ligaFoto: RTRS

Poslije 11 poraza u Laktašima, Zadar je u 10. kolu pobijedio Igokeu 81:84.

Domaći tim je na poluvremenu vodio 45:38. Onda bolja igra gostiju u trećoj četvrtini, a u posljednjoj su imali prdnost od 72:79.

Igokea nakon tajm auta igra sjajno u odbrani i uspijevaju da dođu do izjednačenja 79:79.

I u narednom napadu gostiju bili su sjajni u odbrani i primorali su goste da šutiraju u posljednjoj sekundi.

Sa jedna noge se digao i pogodio šut za tri poena Dario Drežnjak i obezbijedio svom timu pobjedu.

Zadar sada ima šest pobjeda i četiri poraza, a Igokea je na učinku od pet pobjeda i pet poraza.

Antonio Јordano sa 21 poenom bio je najefikasniji kod gostiju, Dario Drežnjak je ubacio 20, Karlo Žganec je dao 14 i imao deset skokova.

Na drugoj strani Nikola Tanasković postigao je 20, Kendrik Rej 16, a Haris Delalić 13 poena.