13/12/2022 |  22:00 ⇒ 14/12/2022 | 07:38 | Autor: RTRS

Argentina u velikom finalu Mundijala (FOTO)

Fudbalska reprezentacija Argentine prvi je finalista 22. šampionata svijeta u Kataru.
Argentina-Hrvatska (Foto: EPA-EFE/Georgi Licovski) -
Argentina-Hrvatska (Foto: EPA-EFE/Georgi Licovski)

Argentinski fudbaleri su u polufinalu Mundijala u Kataru savladali selekciju Hrvatske rezultatom 3:0 (2:0).

Mesi je postigao prvi gol iz penala u 34. minutu, pet minuta kasnije poslije sjajnog kontranapada, uz malo sreće, Alvarez je duplirao prednost, da bi napadač Mančester Sitija postigao još jedan gol, u 69. minutu, poslije fenomenalnog solo prodora i asistencije Mesija.

Argentina-Hrvatska (Foto: EPA-EFE/Ronald Wittek)

Argentina će u nedjelju od 16 časova igrati u finalu protiv pobjednika drugog polufinala, u kome se sutra od 20 časova sastaju Francuska i Maroko.

Hrvatska će, u subotu, za treće mjesto i bronzanu medalju, igrati protiv poraženog iz drugog polufinala.

Svjetsko prvenstvo u Kataru igra se od 20. novembra do 18. decembra, a titulu brani selekcija Francuske, koja je u finalu Mundijala u Rusiji prije četiri godine bila uspješnija od Hrvatske sa 4:2.