18/12/2022 |  16:04 ⇒ 19/12/2022 | 07:17 | Autor: RTRS

Argentina je prvak svijeta! (FOTO/VIDEO)

Fudbaleri Argentine novi su šampioni svijeta nakon što su u finalu Mundijala u Kataru pobijedili Francusku.
Argentina prvak svijeta (Foto: EPA-EFE/Ronald Wittek) -
Argentina prvak svijeta (Foto: EPA-EFE/Ronald Wittek)

Argentina je do treće svjetske titule došla nakon što je u 90. minuta bilo 2:2, a po jedan gol na obje strane pao je u produžetku pa se otišlo u uzvođenje penala.

"Gaučosi" su bili bolji u izvođenju jedanaesteraca 4:2 i treći put u istoriji pokorili planetu.

Kapiten novih svjetskih šampiona Argentinaca Lionel Mesi proglašen je za najboljeg fudbalera (MVP) Mundijala.

I ostale individualne nagrade otišle se u ruke "gaučosa" - najbolji golman je Emilijano Martinez, a najbolji mladi fudbaler Enco Fernandez.

Najbolji strijelac je Francuz Kilijan Mbape sa osam golova.

Tok meča:

Penali:

Argentina je prvak svijeta – pobjeda poslije penala (4:2)

-----

120+ - Šampiona svijeta će odlučiti jedanaesterci!

117. minut - GOOOOOOOOOOOOOL! Kilijan Mbape iz jedanasterca donosi izjednačenje na 3:3. Ima li kraja drami?

115. minut - Poletio Kamavinga. Podigao ga je Paredes i zaradio žuti karton.

109. minut - GOOOOOOL! Mesi za 3:2 u korist Argentine!!! Kakav delirijum na stadionu "Lusail" u Dohi među navijačima "Gaučosa".

98+ - kraj regularnog dijela utakmice. Gledaćemo dva produžetka po 15 minuta.

90+ Nadoknada - igra se još osam minuta.

82. minut - GOOOOOOOOOOOOOOL!Mbape sa druge planete izjednačuje na 2:1 i veliko slavlje među Francuzima.

80. minut - Mbape je šutirao po zemlji u lijevi ugao, Martines ga je pročitao, ali je udarac bio prejak. Francuzi smanjuju na 2:1.

71. minut - Probao je Mbape. Našao je prostora za šut, bio je brži od Mesija, međutim, sa ivice kaznenog prostora, šutirao je preko gola.

68. minut - Prvi udarac Francuske. Kolo Muani je šutirao glavom, ali nekontrolisano i daleko pored gola.

63. minut - Ništa od penala za Argentinu. Brza kontra, ali je Ljoris bio oprezan i stigao je prije do lopte u odnosu na Mekalistera.

59. minut - Alvares probao sa lijeve strane iskosa u prvi ugao Ljorisa, ali je kapiten "trikolora" dobro reagovao.

54. minut - Martines istrčao. Nije baš najbolje reagovao, ali je imao i sreće, da se lopta ne odbije Francuzima.

49. minut - Argentina ređa šanse. Ovoga puta volej sa dvadesetak metara hvatao je Rodrigo de Paul, koji je šutirao pravo u Ljorisa.

46. minut - Dobra ideja. Fernandes je probao da proigra Mekalistera, ali je Ljoris pravovremenom istrčao.

45+ minut - U toku je pauza od 15-ak minuta nakon završetka prvog poluvremena.

41. minut - Dešan napravio dvije izmjene. Umjesto Žirua i Dembelea na terenu su Kolo Muani i Markus Tiram.

36. minut - GOOOOOOOOL. Argentina uduplala prednost protiv Francuske. Rezultat je 2:0. Strijelac Anhel di Maria.

23. minut - GOOOOOOOOL za Argentinu, 1:0. Strijalac za "Gaučose" legendarni Lionel Mesi, iz jedanaesterca je rutinski savladan Ugo Ljoris.

Četrnaesti minut - Bez šuta u dva navrata. Najprije nije prošla kombinacija Mbapea i Rabioa na jednoj, kao ni pokušaj Mesija da proigra saigrače na drugoj strani.

Na samom početku, lopta je uglavnom u nogama Argentine, a prva polušansa bila je za Alvaresa.

Probao je da šutira u 4. minutu, pao je, tražio i penal, ali od svega samo – ofsajd.

Oba tima se bore za treću titulu u istoriji, Argentinci prvu od 1986. godine, dok Francuzi brane trofej osvojen prije četiri godine u Moskvi.

Argentina igra u sastavu: Martinez - Molina, Romero, Otamendi, Taljafiko - De Pol, Fernandez, Mekalister - Di Marija, Mesi, Alvarez.

Za Francusku nastupaju: Loris - Kunde, Varan, Upamekano, T. Ernandez - Čuameni, Rabio, Grizman - Dembele, Mbape, Žiru.