19/01/2023 |  09:45 ⇒ 09:47 | Autor: B92

Dimitrov prejak za Đerea; Bugarin čeka Đokovića

Laslo Đere izgubio je od Grigora Dimitrova u drugom kolu Australijan opena rezultatom 6:3, 6:2, 6:2.
Grigor Dimitrov (Foto: EPA-EFE/DIEGO FEDELE AUSTRALIA AND NEW ZEALAND OUT) -
Grigor Dimitrov (Foto: EPA-EFE/DIEGO FEDELE AUSTRALIA AND NEW ZEALAND OUT)

Očekivao se veći otpor srpskog tenisera, međutim, Laci nije uspio da bude konkurentan i bugarski teniser rutinski je odradio posao.

Ispostaviće se da je Đere najveći otpor pružio u prvom setu u kom je pretrpio "samo" jedan brejk.

Dimitrov je u prvom servis gemu oduzeo servis protivniku i bez problema ga je održao do kraja seta.

U istom ritmu bugarski teniser nastavio je i u drugom, a potom i trećem periodu igre. đ

Koliko je Đere bio nemoćan govori i podatak da nije imao nijednu brejk loptu.

Takođe, meč je trajao samo nešto više od sat i po vremena, što je za meč koji se igra u tri dobijena seta jako malo.

Posljednji set, Đere je izgubio sa "krompirom", te se neslavno završilo njegovo učešće u Melburnu.

Grigor Dimitrov u trećem kolu igraće protiv boljeg iz meča – Đoković/Kuako.