21/01/2023 |  17:50 | Autor: RTS

Lazović strijelac u važnoj pobjedi Verone nad Lečeom

Fudbaleri Verone pobijedili su na svom terenu Leče 2:0 u utakmici 19. kola italijanske Serije A, a drugi gol za domaću ekipu postigao je srpski fudbaler Darko Lazović.
Darko Lazović (Foto: EPA-EFE/EMANUELE PENNACCHIO) -
Darko Lazović (Foto: EPA-EFE/EMANUELE PENNACCHIO)

Poslije šest uzastopnih utakmica bez poraza u Seriji A, uključujući i remi sa Milanom u prethodnom kolu, ekipa Lečea je poražena na gostovanju u Veroni.

Ekipa Marka Zafaronija upisala je važna tri boda u potjeri za 17. mestom na tabeli koje osigurava opstanak u Seriji A. Verona je trenutno na poziciji ispod, sa 12 osvojenih bodova - četiri manje od Sasuola, koji u nedjelju gostuje u Monci.

Domaći su poveli u 40. minutu golom Fabija Depaoli, a u ulozi asistenta našao se DŽoš Dojg.

Srpski tandem u timu Verone - Ivan Ilić i Darko Lazović bili su akteri kod drugog gola svog tima.

Mladi vezista je u 54. minutu dobro šutirao i pogodio prečku, ali je u nastavku napada uposlio Lazovića, koji se lijepo namjestio i zatresao mrežu Lečea za konačnih 2:0 i veliko slavlje na "Bentegodiju".