22/01/2023 |  19:39 ⇒ 20:13 | Autor: RTRS

Poraz Igokee u Čačku

Igokea je na debiju novog trenera Vlade Јovanovića, izgubila u Čačku, od Borca 70:65 u okviru 16.kola ABA lige. Ovo je deseti poraz Igokee u ABA ligi ove sezone.
KK Igokea - Foto: RTRS
KK IgokeaFoto: RTRS

Rezultatska kriza Igokee se nastavlja.Tim iz Aleksandrovca je u Čačku doživio osmi vezani poraz gledajući sva takmičenja,a kada se sve sagleda Borac je pobijedio potpuno zasluženo.Borac je apsolutno dominirao u prvom poluvremenu i stekao 13 poena viška.Početkom drugog poluvremena tim iz Čačka je imao i plus 20 i izgledalo je da će do rutinske pobjede.

Igokea se nije predavala i polako je topila pšrednost protivnika.Na dva i po minuta prije kraja Igokea je došla na minus 2,ali snage za potpuni preokret nije imala.

Dva ključna napada nisu iskorištena što su košarkaši Borza znali da kazne i sa linije za slobodna bacanja dođu do trijumfa 70:65.

Najbolji pojedinac utakmice bio je Borčev Hanter Hejl sa 18 poena i 5 asistencija.Kod Igokee po 14 poena ubacili su Milosavljević i Tanasković.