31/01/2023 |  07:34 ⇒ 09:09 | Autor: RTS

Sjajan povratak Dončića za pobjedu nad Detroitom, Lejkersi nemoćni protiv Bruklina (VIDEO)

Tim Dalasa nadigrao je Detroit sa 111:105 a do pobjede ih je ponovo predvodio Luka Dončić sa čak 53 postignuta poena. Na svom terenu siguran je bio i tim Bruklina koji je ubjedljivo nadigrao LA Lejkerse sa 121:104 koji su bili znatno oslabljeni zbog izostanka Lebrona DŽejmsa i Entonija Dejbvisa.
Luka Dončić (Foto: EPA-EFE/MICHAEL REYNOLDS SHUTTERSTOCK OUT) -
Luka Dončić (Foto: EPA-EFE/MICHAEL REYNOLDS SHUTTERSTOCK OUT)

Slovenački internacionalac Luka Dončić je prije par dana napustio utakmicu sa Finiksom poslije samo tri minuta igre zbog povrede skočnog zgloba pa se posumnjalo na ozbiljniju povredu ali su sinoć sve dileme razrješene.

Dončić se maestralno vratio u igru i četvrti put u sezoni postigao više od 50 koševa za pobjedu svog tima u utakmici punoj rezultatskih obrta.

Iako su domaćini dobro počeli meč i dobili prvu četvrtinu, gosti su odmah uzvratili i na poluvrijeme otišli sa prednošću koju su u nastavku uvećali na dvocifrenu razliku ali nisu uspjeli da je održe.

Nezadrživi Dončić je uspio da načini preokret i obezbjedi pobedu. Imao je i dobru podršku ostalog tima ali je jedini igrač sa dvocifrenim brojem poena u Dalasu bio Spenser Dinvidi sa 12 poena.

Na drugoj strani najefikasniji je bio Bojan Bogdanović sa 29 poen, a Sadik Bej jedodao 18.

Na svom terenu siguran je bio i tim Bruklina protiv LA Lejkersa sa ubjedljivih121:104 ali su do pobjede došli tek u posljednjoj četvrtini.

Iako znatno oslabljeni, jer u sastavu tima je bio primjetan izostanak DŽejmsa i Entonija Dejbvisa, Lejkersi su uspijevali da pruže ravnopravan otpor tokom većeg djela meča a onda su posustači u samom finišu.

U domaćem timu je zbog izostanka Kevina Duranta ulogu vođe ispješno preuzeo Kajri Irving i sa 26 poena predvodio Netse, a sa po 21 poenom su ga pratili Mils i Tomas.

Na drugoj strani, Tomas Brajant i Rasel Vestbruk su sa 18 i 17 poena bili najefikasniji u timu Lejkersa.

Bruklin je novom pobjedom stigao do skora 31-19 i sigurnim korakom korača ka plej-ofu, a na drugoj strani Lejkersi su poslije ovog poraza u sve većem problemu da izbore plasman u završnicu.