05/02/2023 |  21:53 | Autor: RTRS

Košarkaši Borca slavili protiv Leotara

U prvenstvu Bosne i Hercegovine, košarkaši Borca pobijedili su u Banjaluci trebinjski Leotar. Bilo je 76:69 u meču 14.kola.
Košarka - Foto: RTRS
KošarkaFoto: RTRS

U dosta neizvjesnoj utakmici na kraju su slavili Banjalučani koji su tako nakon poraza od sarajevske Bosne stigli do 12. pobjede u domaćem takmičenju.

U prvoj četvrtini viđena je ujednačena igra, koja je pripala ekipi Borca sa tri poena razlike.

U drugoj dionici Trebinjci su u jednom trenutku imali i deset poena prednost , ali su crevno-plavi uspjeli da smanje zaostatak pa se na poluvrijeme otišlo sa samo dva poena prednosti za ekipu Leotara.

Čvrsta utakmica viđena je i u nastavku, ekipe su se smjenjivale u vodjstvu sve do dva minuta prije kraja kada je Borac uspio da slomi otpor gostiju i trijumfuje 76:69.

Najefikasniji u ekipi Borca bio je Langović sa 27 poena. Tanasković je ubacio 18, a Marin 11.

U ekipi Leotara Šakotić postigao 22, a Ninković i Milanović po devet poena.