14/03/2023 |  22:49 ⇒ 22:56 | Autor: RTRS

"Petica" Halanda protiv Lajpciga

Mančester siti je slavio 7:0 (3:0) na "Etihadu" protiv Lajpciga i sa ukupnih 8:1 se plasirao u četvrtfinale Lige šampiona.
Mančester siti - Lajpcig (Foto: EPA-EFE/Adam Vaughan) -
Mančester siti - Lajpcig (Foto: EPA-EFE/Adam Vaughan)

Erling Haland postigao je pet pogodaka u susretu osmine finala Lige šampiona između Mančester sitija i Lajpciga.

Norvežanin, inače igrač Mančester sitija, na terenu je proveo 62 minuta, a za to vrijeme je potpuno uništio Lajpcig.

Het- trik je kompletirao već u prvom poluvremenu, da bi u narednih 15 minuta postigao još dva pogotka i tako poslao Siti u narednu fazu takmičenja.

Magična noć za mladog napadača o kojoj će mnogi pričati još dugo vremena.

On je sada stigao do brojke od 33 gola na 25 mečeva u Ligi šampiona, a ove sezone je već stigao do 39. postignutog pogotka u svim takmičenjima.

Samo su Lionel Mesi i Luis Adrijano postizali pet pogodaka na jednom meču lige šampiona.