14/03/2023 |  23:24 ⇒ 15/03/2023 | 09:05 | Autor: RTS

Inter odolio napadima Porta i plasirao se u četvrtfinale Lige šampiona

Nije bilo golova u revanš meču osmine finala Lige šampiona između Porta i Intera, pa je italijanski klub prošao u narednu fazu zahvaljujući pobjedi iz prvog meča (1:0).
Inter (Foto:  EPA-EFE/JOSE COELHO) -
Inter (Foto: EPA-EFE/JOSE COELHO)

Veoma dinamičan meč odigrale su dvije vrlo uigrane i dobro organizovane ekipe, viđen je lijep fudbal, nekoliko dobrih šansi, nedostajali su samo golovi.

Porto je od početka preuzeo terensku inicijativu, dok su se gosti opredijelili za čvrst blok i povremene kontranapade.

Uribe je pokušao na početku meča, zatim i Eustakio, ali je golman Onana pokazao da će ovo biti njegovo veče.

Inter je jedinu pravu priliku u prvih 45 minuta stvorio preko Edina DŽeka, ali ovoga puta je odličan bio golman Porta Diogo Kosta.

Kako se bližio kraj meča Porto je sve više napadao, a Inter sve rjeđe prelazio na protivničku polovinu.

Odličan meč u dresu domaće ekipe odigrao je Marko Grujić, koji je sjajno povezivao redove svoje ekipe.

Napadi Porta postali su stihijski u finišu utakmice, a naročito u sudijskoj nadoknadi koja je trajala sedam minuta, a upravo u tom periodu domaćin je stvorio najbolje prilike.

Prvo je pokušao Markano, ali njegov udarac sa gol-linije izbacuje Damfriz, da bi nedugo zatim Taremi pogodio stativu, a Grujić prečku Interovog gola.

Nedostajalo je sreće Portu da stigne bar do produžetaka, dok se italijanski tim predvođen Simoneom Inzagije vraća kući trijumfalno i čeka žrijeb za četvrtfinale takmičenja.