15/03/2023 |  17:04 | Autor: TANЈUG

Fudbaleri Crvene zvezde pobijedili Radnički i izborili plasman u četvrtfinale Kupa

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u četvrtfinale Kupa Srbije, pošto su danas u Sremskoj Mitrovici u osmini finala pobijedili Radnički rezultatom 3:1 (1:1).
Zenit - Crven zvezda (FOTO: FK Crvena zvezda) -
Zenit - Crven zvezda (FOTO: FK Crvena zvezda)

Radnički je poveo u 38. minutu golom Krste Đorđevića iz jedanaesterca. Prethodno je dosuđen penal za domaći tim, pošto je lopta pogodila u ruku Srđana Mijailovića. Crvena zvezda je izjednačila u 43. minutu pogotkom Mirka Ivanića.

Crvena zvezda je u drugom poluvremenu riješila pitanje pobjednika golovima Marka Rakonjca u 56. i Kingsa Kangve u 64. minutu.

Kasnije danas biće odigrana preostala dva meča osmine finala Kupa Srbije, a sastaće se: Metalac - Čukarički (17) i Spartak - Napredak (19).

Plasman u četvrtfinale Kupa Srbije ranije su izborili TSC, Radnik, Radnički (N), Novi Pazar i Vojvodina.