17/03/2023 |  08:16 ⇒ 08:16 | Autor: Agencije

Alkaras u polufinalu Indijan Velsa

Drugi teniser svijeta Karlos Alkaras nastavio je sa sjajnim partijama na Indijan Velsu i plasirao se u polufinale.
Karlos Alkaras (Foto: EPA-EFE/JOHN G. MABANGLO) -
Karlos Alkaras (Foto: EPA-EFE/JOHN G. MABANGLO)

Španac je u četvrtfinalu savladao Feliksa Ože-Alijasima 6:4, 6:4, poslije dvočasovne borbe.

Alkaras će u slučaju osvajanja turnira u Kaliforniji preuzeti prvo mjesto na ATP listi od Novaka Đokovića.

Alkaras je prvi set dobio iskoristivši petu brejk loptu u petom gemu, dok su u drugom obojica tenisera izgubila svoj servis u prva dva gema.

Nakon što je propustio dvije brejk lopte u trećem gemu, Alkaras je novu šansu dobio u devetom kada koristi treću priliku i rješava meč.

U polufinalu će igrati protiv Italijana Јanika Sinera, 11. nosioca.

Siner je iznenadio četvrtog favorita, Amerikanca Tejlora Frica pobjedom u tri seta sa 6:4, 4:6, 6:4.

Ovo će biti šesti međusobni susret Španca i Italijana, a Alkaras vodi 3-2.

Posljednji put igrali su u septembru na US Openu, gdje je Španac pobijedio 3-2 u setovima, nakon dva preokreta i pet sati i 20 minuta igre.