20/03/2023 |  08:17 ⇒ 08:19 | Autor: Agencije

Ribakina osvojila turnir u Indijan Velsu

Teniserka iz Kazahstana Elena Ribakina osvojila je VTA turnir u Indijan Velsu, pošto je sinoć u finalu pobijedila Bjeloruskinju Arinu Sabalenku 7:6 (13:11), 6:4.
Elena Ribakina i Arina Sabalenka (Foto: EPA-EFE/JOHN G. MABANGLO) -
Elena Ribakina i Arina Sabalenka (Foto: EPA-EFE/JOHN G. MABANGLO)

Meč je trajao dva sata i šest minuta. Ovo je bio peti međusobni duel dvije teniserke, a prvi trijumf Ribakine, koja je trenutno deseta teniserka svijeta.

Sabalenka je druga na VTA listi. Kazahstanka se revanširala Bjeloruskinji za poraz u finalu Australijan opena.

Sabalenka je povela 4:2 u prvom setu, ali je Ribakina uspjela da preokrene rezultat i da stigne do vođstva od 5:4.

Igralo se potom gem za gem, a pobjednica prvog seta odlučena je u taj-brejku, koji je pripao kazahstanskoj teniserki rezultatom 13:11.

Ribakina je povela 2:0 u drugom setu, a onda i 5:2. Sabalenka je smanjila na 5:4, ali je Ribakina na svoj servis stigla do pobjede.

Kazahstanka je trijumfom u Indijan Velsu stigla do četvrte titule u karijeri, dok je Sabalenka ostala na 12 osvojenih VTA trofeja.

Pobjednici turnira u Indijan Velsu pripala je novčana nagrada od 1.262.220 dolara i 1.000 poena za VTA listu, a poražena je osvojila 662.360 i 650 bodova.

VTA turnir u Indijan Velsu igrao se za nagradni fond 8,8 miliona dolara.