23/03/2023 |  07:13 ⇒ 08:02 | Autor: RTS

Јokić maestralnom partijom protiv Vašingtona napravio uvertiru pred duele sa Јanisom i Embidom

Denver je bez mnogo muke porazio ekipu Vašingtona 118:104, a Nikola Јokić je sa 31 poenom standardno bio najbolji pojedinac u svom timu. Ovaj meč svojevrsna je uvertira pred dva naredna duela, prvi sa Milvokijem a potom i Filadelfijom u kojima će reprezentativac Srbije snage odmjeriti sa direktnim rivalima za MVP trofej Јanisom Adetokumbom i DŽoelom Embidom.
Nikola Јokić (FOTO: EPA-EFE/Peter Foley SHUTTERSTOCK OUT) -
Nikola Јokić (FOTO: EPA-EFE/Peter Foley SHUTTERSTOCK OUT)

Tokom prvog poluvremena obje ekipe igrale su neizvjestan meč. Obje ekipe su naizmenično smenjivale vođstvo, a plus koji su ostvarivale nije prelazio dvocifren broj. Nagetsi su bili bolji rival u prvoj, dok je druga dionica pripala ekipi iz glavnog grada.

Vizardsi su nakon boljeg otvaranja Denvera u drugu četvrtinu ušli sa više elana, te su konstantno poen za poen imali prednost u svojim rukama.

Denver je u trećem periodu preokrenuo meč u svoju korist, a ubzo je i serijom 15:4 napravio i prvu dvocifrenu prednost jedne od ekipa na ovoj utakmici. Nagetsi su pred početak četvrte četvrtine imali kapitalnih 18 poena prednosti što je trener Majk Meloun iskoristio da raspodjeli minutažu manje bitnim igračima u rotaciji.

U ekipi Denvera MVP je postigao 31 poen uz 12 skokova i sedam asistencija, Majkl Porter je dodao 21 poen, a DŽamal Marej doprineo je ol raund partijom sa 17 poena uz šest skokova i osam asistencija.

U Vašingtonu se najviše istakao Letonac Kristaps Porzingis sa 25 poena, dok je Deni Avdija dodao 16.

Nagetsi su serijom lošijih rezultata u posljednje vrijeme pokvarili skor, ali su sa 49 pobjeda i 24 poraza i dalje prvi na zapadu jer je ekipa Memfis grizlisa koja je druga udaljena tri trijumfa.

Nagetsi naredne mečeve igraju protiv Milvoki baksa i Filadelfija seventisiksersa, a obje utakmice Denver igra pred svojim navijačima.

Ova dva duela jako su bitna za Nikolu Јokića, jer će to biti okršaji protiv Јanisa Addetokumba i DŽoela Embida, dva direktna rivala u borbi za MVP titulu.