25/03/2023 |  08:38 ⇒ 08:38 | Autor: RTS

NBA: Embid ubacio 46 poena, Voriorsi ipak trijumfovali

Košarkaši Golden Stejt voriorsa savladali su ekipu Filadelfija seventisiksersa 120:112, uprkos vanserijskoj partiji centra gostiju DŽoela Embida koji je ubacio 46 poena.
DŽoel Embid (Foto: EPA-EFE/SHAWN THEW SHUTTERSTOCK OUT, ilustracija) -
DŽoel Embid (Foto: EPA-EFE/SHAWN THEW SHUTTERSTOCK OUT, ilustracija)

Voriorsi su upisali jako bitnu pobjedu koja ih održava na 6. poziciji kojom izbjegavaju doigravanje za posljednja dva plej-of mjesta.

Filadelfija je vodila nakon prve četvrtine u kojoj su postizali poene većinom poslije izgrađenih situacija, dok je Golden Stejt sebe ukopavao šutem za tri poena. Voriorsi su šutnuli 13 trojki od kojih su ubacili svega tri.

U drugoj četvrtini domaćin je uzvratio i na pauzu otišao sa dva poena prednosti.

Nakon poluvremena, u trećoj četvrtini gosti su nastavili da igraju ispod obruča, a to se većinom, završavalo poenima ili faulovima nakom kojih su slijedila slobodna bacanja kojih je Filadelfija izvela čak 15.

Zahvaljujući visokim procentima uspješnosti sa linije penala gosti su sa sedam poena više od rivala ušli u posljednju dionicu.

U završnom periodu, Stiv Ker je smirio svoje igrače koji nisu šutirali trojke, a do tog momenta su uzeli više od 40 pokušaja.

Voriorsi su mirnom igrom lako nadoknadili zaostatak, a potom i preokrenuli i zasluženo trijumfovali.

Najistaknutiji na meču bio je Embid sa 46 poena, Heris je dodao 23, a Maksi 21.

U ekipi Golden Stejta, Pul je ubacio 33 poena, Kari je dodao 29, a Tompson 21.