27/03/2023 |  09:48 ⇒ 09:48 | Autor: B92

Majami: Medvedev u osmini finala (VIDEO)

Ruski teniser Danil Medvedev plasirao se u osminu finala Mastersa u Majamiju.
Danil Medvedev (Foto: EPA-EFE/JOHN G. MABANGLO, ilustracija) -
Danil Medvedev (Foto: EPA-EFE/JOHN G. MABANGLO, ilustracija)

Bivši broj jedan nije ni morao da izlazi na teren s obzirom da mu je Aleks Molčan iz Slovačke predao meč bez borbe.

Tako je Rus stigao među 16 najboljih uz svega tri izgubljena gema od početka turnira.

U prvom kolu je bio slobodan, u drugom je sa 6:1, 6:2 pobijedio Španca Karbaljesa Baenju, a onda mu je pulen Marjana Vajde predao meč zbog povrede desnog kuka.

Medvedev, koji ima 20 pobjeda u posljednjih 21 izlaska na teren, u osmini finala igra protiv boljeg iz okršaja Kventina Halisa i Mekenzija Mekdonalda.

Iznenađenje predstavlja poraz četvrtog igrača svijeta, Norvežanina Kaspera Ruda.

Od njega je bio bolji 32. reket svijeta, Holanđanin Botik van de Zandšulp, 3:6, 6:4, 6:4.

Njemu je to bila prva pobjeda nad igračem iz Top 5, dok su Ruda koštale greške - imao je čak 30 neiznuđenih, uz slabu konverziju brejk lopti, svega 2/15.

- Bio je to nevjerovatan meč. Imao je zaista mnogo šansi u trećem setu. Imao sam šansu na 3:2, ali sam iskoristio tek onu na 5:4 - rekao je Van de Zandšulp.

Njega sada očekuje meč sa Fincem Emilom Rusuvorijem, koji je pobijedio Danijela Tara iz Јapana, 6:3, 7:6 (3).

U osmini finala je i Italijan Јanik Siner koji je u dva seta pobijedio Bugarina Grigora Dimitrova, 6:3, 6:4.