NBA: Embid se oporavio i srušio Dalas (VIDEO)

DŽoel Embid ekspresno se vratio na teren nakon što je zbog povrede lista propustio duel sa Nikolom Јokićem.
DŽoel Embid (Foto: EPA-EFE/SHAWN THEW SHUTTERSTOCK OUT, ilustracija) -
DŽoel Embid (Foto: EPA-EFE/SHAWN THEW SHUTTERSTOCK OUT, ilustracija)

Embid je zaigrao protiv Dalas Maveriksa i sa 25 poena predvodio Filadelfija 76erse do pobjede 116:108.

Kamerunac je imao i devet skokova u 50. pobjedi Siksersa u sezoni.

Neki glasači u MVP trci smatraju da je propuštanjem duela sa direktnim rivalom ugrozio svoje MVP šanse.

- Ako će jedna utakmica naškoditi nečijim šansama, onda pretpostavljam da bi svi trebalo da budu van trke - rekao je Embiid,

- Svi imamo loše utakmice, momci propuštaju mečeve, to nije prvi put - dodao je Kamerunac.

Mevsi su vodili sredinom posljednje četvrtine, kada je Embid trojom, pa košem sa poludistance preokrenuo na 105:103.

Seriju su nastavili Dientoni Melton i Tajriz Maksi za nedostižnih 111:103.

Za sva četiri koša u ovoj seriji asistirao je DŽejms Harden koji je postigao 15 poena uz 12 asistencija.

Maverikse, koji nisu postigli koš u posljednja tri minuta, predvodio je Luka Dončić sa 24 poena, deset skokova i osam asistencija.