31/03/2023 |  08:46 | Autor: Agencije

NBA: Nagetsi izgubili - Pelikansi slavili u Denveru

Košarkaši Denver nagetsa bez Nikole Јokića u sastavu poraženi su od Nju Orleans pelikansa na svom terenu 107:88.
Košarkaši Denver Nagetsa (Foto: EPA-EFE/WILL OLIVER SHUTTERSTOCK OUT, ilustracija) -

Nagetsima je napad bez Јokića potpuno stao, pa su Pelikansi iskoristili priliku da budu jedan od rijetkih timova sa pobjedom na gostovanju u Koloradu.

Јokić nije nastupao na ovom meču zbog preventive i odmora mišića lista. Potrebniji će im biti naredne noći na gostovanju Finiks sansima.

"Pelikani" su takođe igrali bez prve zvijezde Zajona Vilijamsona, bez koga su se i navikli.

Nju Orleans je poslije uvodnih minuta opipavanja snaga uspio da se odlijepi i već na poluvremenu dođe do dvocifrene prednosti.

Nagetsi nisu uspjeli da se vrate u drugoj polovini meča. Porazu Denvera je doprinjelo i mizernih 4/28 za tri.

Brendon Ingram se najviše istakao u oba tima tripl-dabl učinkom od 31 poena, 11 skokova i deset asistencija.

Si-DŽej mekolum ga je pratio sa 23 poena. Litvanski centar Јonas Valančijunas je zabilježio 15 poena i 12 skokova.

Kod Denvera je DŽamal Mari bio najraspoloženiji sa 21 poenom i sedam asistecija. Brus Braun je ubacio 19 poena.

Denver je svakako prvi sa 51-25, Nju Orleans se sa 39-38 grčevito bori za poziciju u plej-in mjestu Lejkersima, Tanderima i Timbervulvsima.