latinica  ћирилица
03/05/2023 |  10:37 ⇒ 10:39 | Autor: Agencije

Ekip: Mesi na kraju sezone napušta Pari Sen Žermen

Fudbaler Pari Sen Žermena Lionel Mesi napustiće klub iz Pariza na kraju sezone, pošto rukovodstvo "svetaca" ne želi da produži saradnju sa argentinskim reprezentativcem, prenosi francuski Ekip.
Lionel Mesi (Foto: EPA-EFE/MOHAMMED BADRA, ilustracija) -
Lionel Mesi (Foto: EPA-EFE/MOHAMMED BADRA, ilustracija)

Mesi ima ugovor sa Pari Sen Žermenom do kraja sezone, ali je nekoliko puta odbio da produži saradnju sa klubom iz Pariza.

Međutim, čelnici "svetaca" su odlučili da ne produže saradnju sa Mesijem zbog toga što je Argentinac poslije poraza od Lorijena (1:3) bez dozvole kluba otputovao u Saudijsku Arabiju.

Mesi je promoter Saudijske Arabije, a rukovodstvo PSŽ je odlučilo da na dvije nedjelje suspenduje argentinskog fudbalera.

Mesi neće trenirati i igrati utakmice u ovom periodu, ali će Argentinac ostati i bez plate na dvije nedjelje.

Mesi je u PSŽ stigao 2021. godine iz Barselone. On je tada potpisao ugovor na dvije godine uz mogućnost produženja na još jednu sezonu.

Međutim, poslije najnovijih dešavanja, PSŽ je odlučio da ne aktivira klauzulu o produženja ugovora.